73. Goldblatt Taija, Mätäsperä 5 D 17, animaatio

74. Joutsijärvi Jonimatti, Mätäsperä 5 D, kuvaruno

75. Peltola Alma, Mätäsperä 5 D, maalaus

76. Suvi Pouttu, Mätäsperä 5 D, muotoilu

77. Vähätiitto Ronja, AlmaEster Design, Mätäsperä 5, käsityö

78. Riutta Tanja, Tuuliamoods, Ihan Pieni Puoti, Nekalantie 36 B, maalaus, kuvitus

79. Merta Juha, Tampellan Esplanadi 7 A th 2, kuvataide

80. Hursti Terhi, Pellavatehtaankatu 9 B, maalaus, kuvataide

81. Hurmila Anni, Pellavatehtaankatu 9 D 49, maalaus

82. Saksanen Katja, Pellavatehtaankatu 9 D, maalaus

83. Hopes & Dreams, Satakunnankatu 12, käsityö

84. AvaraTaide ry, Galleria Ronga, Rongankatu 1 C 9, kuvataide

85. Galleria Ateljee Taidekamarit SirLii, Erkkilänkatu 9, lasitaide

86. EMC Salminen, Työhuone Ronga, Rongankatu 13, maalaus

87. Heinä Enni, Työhuone Ronga, Rongankatu 13, käsityö

88. Corvus Ani, Aleksanterinkatu 26, tatuointitaide

89. Oksa Emmi, EmmiO Art, Aleksanterinkatu 26, tatuointitaide

90. Pakarinen Lenni, Lenni Lauha Art, Aleksanterinkatu 26, tatuointitaide

91. Vartiainen Pirjo, Suvantokatu 7-9 C 2, maalaus

92. Tuominen Jukka, Studio Image Ratina, Tampereen valtatie 6,  katutaso, maalaus

93. Pirkanmaan muotoilu- ja taideteollisuusyhdistys Modus ry, Laikun Aulagalleria, Keskustori 4, muotoilu, käsityö

94. Kulttuuritalo Laikun Galleria ja Studio, Keskustori 4, kuvataide

95. Käsityökortteli – Kehräsaaren kauppa, Kehräsaari 1, käsityö

96. Pispala Clothing – Laura Kärki, Aleksis Kivenkatu 15, kuvataide

97. Niemi AnneMari, TunneFlow, Hämeenpuisto 53, maalaus, kuvataide

98. Kehystarina, Hämeenpuisto 33, maalaus

99. Ruotsalainen Toni-Petri, Hallituskatu 27, maalaus, grafiikka

100. Nevanperä Lotta, Pieni Taidegalleria, Näsilinnankatu 28, maalaus, grafiikka, mustemaalaus

101. Jokiaho Ismo, Näsilinnankatu 28 E 4, maalaus, mustemaalaus, piirustus

102. Taideyhdistys 7Boheemia ry, Näsilinnankatu 28 E, 2. kerros, kuvataide

103. Valokuvakeskus Nykyaika, Kauppakatu 14, valokuvataide

104. Galleria Koppelo, Kauppakatu 14, maalaus 

105. Galleria Apila, Näsilinnankatu 23 A 1, kuvataide

106. Erkkilä Marjaleena, Cafe Keidas, Puutarhakatu 17, maalaus, grafiikka

107. Rantanen Hannele, Cafe Keidas, Puutarhakatu 17, maalaus

108. Hanni Pälvi, Taidekeskus Mältinranta, Kuninkaankatu 2, grafiikka, kuvataide

109. Salminen Annu, Taidekeskus Mältinranta, Kuninkaankatu 2, grafiikka, maalaus, korutaide

110. Tampereen Taiteilijaseuran Taidelainaamo, Kuninkaankatu 2, kuvataide, nykytaide, grafiikka

111. Jokela Maria, Puuvillatehtaankatu 10, muotoilu

112. jo.ka gallery, Puuvillatehtaankatu 10, muotoilu

113. Rajataide ry, Galleria Rajatila, Hämeenpuisto 10, kuvataide, nykytaide, grafiikka

114. Galleria Saskia – SAMK Kuvataide Kankaanpää opinnäytetyönäyttely, Pirkankatu 6, kuvataide

115. Feinik Pia, Pirkankatu 1 (käynti Pirkankadun ja Mariankadun kulmasta), maalaus, grafiikka, kuvatade

116. Nikus Anna-Liisa, Studio Anna-Liisa Nikus & BCEnsemble, Pyynikintori 8 Lh 5, valokuvaus, kuvitus

117. Studio Vimma, Sepäkatu 4-8, maalaus, korutaide, käsityö

118. Launis Sirpa, Mahdollisuuksien tila, Selininkatu 5, maalaus

119.  Seppälä Anne, Mahdollisuuksien Tila, Selininkatu 5, maalaus

120. Virtanen Pirjo, Tahmelan Huvila, Uramonkatu 9, kuvataide

121. Rakennuskulttuurikeskus Piiru, Uittajankatu 10, rakennustaide

122. K. Tschährä, Piiru, Uittajankatu 10, piirustus

123. Siltala Jemina, Siltatuuli, Piiru, Uittajankatu 10, valokuvaus

124. Laurila Laura, Hennerinkatu 14, kuvataide

125 Hannula Inka, Hennerinkatu 14, maalaus

126. Raudaskoski Teemu, Hennerinkatu 14, maalaus

127. Sironen Tuija, Vuokonraitti 6, Haapalinnantori, keramiikka

128. Keskinen Kimmo, Keskinen instruments, Pättiniemenkatu 21, käsityö, soitinrakennus

129. Mäkinen Harri, Hardwood Finland Oy, Pättiniemenkatu 21, käsityö, soitinrakennus

130. Mäkinen Kreetta, Tampereen Runopuu, Pättiniemenkatu 21, laserleikkaus ja kaiverrus, puutyöt ja käsityöt

131. Fazelian Behnaz, Behdesign, Hiedanrannan paja, Tehdaskartanonkatu 28, keramiikka

132. Tampereen Valokuvausseura ry, Lielahden kartano, Tehdaskartanon katu 38, valokuvaus

133. Kartanokahvila Mielihyvin – Sopimusvuori ry, Lielahden kartano, Tehdaskartanonkatu 38, maalaus

134. Järvinen Tommi – T137, Sisustus Severiina, Federleynkatu 19, katutaide

135. Lehtinen Kati, Sisustus Severiina, Federleynkatu 19, valokuvakirjonta

136. Roiko Suvi, Sisustus Severiina, Federleynkatu 19, valokuvataide

137. Rientolan Setlementin savipaja, Federleynkatu 19, keramiikka

138. Sillanpää Saara, Ritalankatu 13, maalaus

139. Posliinimaalauskoulu Jardin, Lähteenkatu 5H, posliinimaalaus

140. Lasikilta ry, Lähteenkatu 11, lasitaide

141. Kiiveri Niina, Työhuone Kylpylä, Ilmarinkatu 9 (kulku sisäpihalta), kuvataide

142. Korjonen Kristiina, Työhuone Kylpylä, Ilmarinkatu 9 (kulku sisäpihalta), maalaus

143. Senni Aleksandra, Työhuone Kylpylä, Ilmarinkatu 9 (kulku sisäpihalta), tekstiilitaide

144. Tiainen Heli, Työhuone Kylpylä, Ilmarinkatu 9 (kulku sisäpihalta), maalaus

145. 

146. Kalmakurki Maarit, Petsamonkatu 14, Ilvespuiston puoleinen liikehuoneisto, digitaalinen pukusuunnittelu, teatteritaide

147 Lundahl Aija, Studio Huihai studio / Huihuitextile, Petsamonkatu 14, Ilvespuiston puoleinen liikehuoneisto, muotoilu

148. Seddiki Pirjo, Huihai studio, Ilvespuiston puoleinen liikehuoneisto, Petsamonkatu 14, maalaus

149. Kirkinen Anu, Taidetyöhuone, Sammonkatu 10 (kulku Kaalamonaukiolta), korutaide, käsityö

150.  Pihlajamaa Johanna, Taidetyöhuone, Sammonkatu 10 (kulku Kaalamonaukiolta), grafiikka

151. Varis Essi, Kaskitie 11 (kulku Kaalamonaukiolta), valokuvaus

152. Alapuro Anna, Tampereen Ateljeetalo, Hälläpyöränkatu 3 C 16, grafiikka

153. Forsell Saara, Tampereen Ateljeetalo, Hälläpyöränkatu 3 B 8 3, maalaus

154. Jääskeläinen Soile, Tampereen Ateljeetalo, Hälläpyöränkatu 3 B 5, maalaus

155. Kallinen Jarmo, Tampereen Ateljeetalo, Hälläpyöränkatu 3 B 5, kuvataide

156. Tanhua Merja, Tampereen Ateljeetalo, Hälläpyöränkatu 3 A 4, maalaus, valokuvaus, digitaalinen grafiikka

157. Torniainen Marja-Liisa, Tampereen Ateljeetalo, Hälläpyöränkatu 3 C 14, kuvataide

158. Harju Mimosa, Studio Kehoart, Sammonkatu 13, valokuvaus

159. Sokolenko Maryna, Lyalkova Ukraina, Pellervonkatu 25 A 4, käsityö

160. Matikainen Hannamari, Aarikkalankatu 24, maalaus, grafiikka

161. Erkkilä Ida, Keramiikkapaja Ilosa, Aarikkalankatu 24, keramiikka

162. Kivioja Laura, Keramiikkapaja Ilosa, Aarikkalankatu 27, keramiikka

163. Luostarinen Patra, Ali-Huikkaantie 33 B, maalaus

164. Toni Jouni, Ali-Huikkaantie 33 B, maalaus

165. Cederberg Linda, AH! Ateljeet, Ali-Huikkaantie 33, maalaus

166. Janka Julia, AH! Ateljeet, Ali-Huikkaantie 33 B 2. krs, grafiikka, kuvitus, muotokuvamaalaus

167. Louhi Aino, AH! Ateljeet, Ali-huikkaantie 33 B, maalaus, kuvitus, sarjakuva

168. Hakala Anne, Takahuhdin Taidekeskus, Kirjavaisenkatu 17, maalaus

169. Hussain Raman, Takahuhdin Taidekeskus, Kirjavaisenkatu 17, piirustus, maalaus, kuvanveisto

170. Laiti Marianne, Takahuhdin Taidekeskus, Kirjavaisenkatu 17, pastellimaalaus, kuvanveisto, keramiikka

171. Lehto Ilai Elias, Takahuhdin Taidekeskus, Kirjavaisenkatu 17, kuvanveisto

172. Lilja Virve, Takahuhdin Taidekeskus, Kirjavaisenkatu 17, grafiikka, maalaus

173. Incerti Giovanna, IncertiMomenti , Katajamäenkatu, 13, keramiikka, kuvanveisto

174. Kangaspeska Sura, Fonki Art, Vehnämyllynkatu 6, 2. kerros, maalaus

175. Taideyhdistys Elo ry, Haiharan taidekeskuksen talli, Haiharankatu 30, maalaus

176. Tallin Taiteilijat, Haiharan taidekeskuksen talli, Haiharankatu 30, maalaus

177. Tampereen Kivikerho ry, Hepolamminkatu 26, korutaide

178. AhlmanEdu Arts, Hallilantie 24, maalaus, sanataide, piirustus

179. Sario Kristiina, Ateljeetalo Pesula, Pehkiönkuja 2, maalaus

180. Vartia Iina, Ateljeetalo Pesula, Pehkiönkuja 2, maalaus

181. Salminen Aila, Työhuone Aila ja Asko Salminen, Nuutisarankatu 15, korutaide, lasitaide, muotoilu

182. Salminen Asko, Nuutisarankatu 15, valokuvaus